Telenews

Ekskluzive: Dellova arrin marrëveshje me skuadrën e njohur evropiane

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Lumbardh Dellova ka gjetur skuadrën e re gjatë afatit kalimtar të verës.

Burimet e Indeksonline marrin vesh se lojtari i Ballkanit ka arritur marrëveshje gjatë ditës së sotme me klubin e CSKA Sofia nga Bullgaria, shkruan Indeksonline

Dellova ishte duke kërkuar klubin e ri që nga përfundimi i sezonit 2023/24 ku fitoi titullin e Superligës dhe atë të Kupës së Kosovës me fanellën e skuadrës nga Theranda.

Bivši hajdukovac pred transferom karijere: Odlazi u redove Dinamova krvnika?

25-vjeçari ka kontratë me Ballkanin deri në fund të këtij viti, kurse një transferim i tillë ende nuk dihet se sa do t’i kushtoj klubit bullgar.

Në anën tjetër, Dellova në sajtin e njohur “Transfermarkt” vlerën momentale e ka 700 mijë euro.

CSKA Sofia sezonin e kaluar e mbylli në pozitën e tretë në elitën e futbollit bullgar. Si trajner, ky klub ka emrin e njohur të futbollit gjerman, Tomislav Stipic./Indeksonline/

 

Të ngajshme

Kurti takon xhudistët para Lojërave Olimpike “Paris 2024”: Krenarë jemi, krenarë na bëni!

Erzana Fazliu

Muriqi afër transferimit te Ipswich Town

Erzana Fazliu

UEFA publikoi renditjen e re, zbulohet pozicionimi i klubeve kosovare

KushtrimGuraj