Telenews

EKSPERTËT THONË SE NGRËNIA E QEBAPËVE MUND TË SHKAKTOJË PROBLEME SERIOZE MENDORE

Ekspertët thonë se ngrënia e qebapëve dhe pirja e pijeve alkoolike mund të shkaktojë probleme serioze mendore
Një studim zbuloi se yndyrat dhe sheqernat në gjak nga dietat e këqija mund të shkaktojnë dëmtim të trurit në të 30-at, raporton The sun.
Trigliceridet e larta, të nxitura nga ushqimi i yndyrshëm, pirja e tepërt dhe mënyra e jetesës joaktive mund të jenë të dëmshme që nga mosha 35 vjeçare.
Numri i britanikëve me shenja të hershme të demencës është trefishuar në një dekadë.

Të ngajshme

Dy të vdekur nga COVID 19 në Kosovë

Albiona Ibishi

Jo celular pas orës 22, studimi thotë kështu…

Donat Hashani

Plagosja në Hajvali, Policia jep detajet e fundit

Donat Hashani