Telenews

ELITA E BASKETBOLLIT KOSOVAR SOT ME NJË NDESHJE

Këtë vikend luhet xhiro e fundit e stinorit të rregullt në elitën e basketbollit të Kosovës.
E sonte luhet vetëm një ndeshje por që pritet të jetë tepër interesante, ku Trepça e pret në ”Minatori” skuadrën ”vreshtare” të Rahovecit.
Deri tani, mitrovicasit kanë 18 fitore e nëntë humbje dhe synojnë vendin e dytë, që siguron gjysmëfinalen, kurse ”vreshtarët” janë në pozitën e shtatë dhe me fitoren e djeshme të Bashkimit i kanë humbur gjasat për ”play off”. Rahovecasit kanë 11 fitore e 16 humbje.
Sfida fillon nga ora 20:30 dhe transmetohet në Platformën ArtMotion.

Të ngajshme

Leart Paqaradës i del problem me trajnerin e tij te St Pauli

Donat Hashani

Ka ndërruar jetë trajneri i njohur kosovar, Nebih Zeneli

Miftar Zejnullahu

Talenti i jashtëzakonshëm i Manchester United lirohet nga akuzat për përdhunim

Donat Hashani