Telenews

Elshani: Po evidentohet prona e Radoiçiqit

Agjencia për Konfiskimin dhe Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar është duke zhvilluar një kontroll në objektin e restorantit “Grey” që ka qenë pronë e ish-zyrtarit të Listës Serbe të sanksionuar nga SHBA, Milan Radoiçiq, shkruan Gazeta Express.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Veri, Veton Elshani, në një përgjigje për Gazetën Express ka thënë se Agjencia është duke e bërë evidentimin e pasurisë së sekuestruar.

Po bëhet evidentimi i pasurisë së sekuestruar nga ana e Agjencisë”, ka thënë Elshani për Gazetën Express.

Restoranti në pronësi të Milan Radoiçiq, autorit dhe organizatorit të sulmit të sulmit terrorist të 24 shtatorit, ishte sekuestruar më 4 prill

The post Elshani: Po evidentohet prona e Radoiçiqit appeared first on BotaPress.

source

Të ngajshme

“Jemi një hap larg zgjedhjeve” – Abdixhiku kërkon dorëheqjen e Kurtit

SHBA këmbëngulëse në Asociacion, nënsekretarja shpreh shqetësime për disa vendime të qeverisë

Zyrtare: Arsim Kabashi dënohet për sulmin ndaj trajnerit të Fushë Kosovës

Donat Hashani