Telenews

Ëmbëlsira e preferuar ‘Trileqe’, ja si përgatitet

4 kokrra vezë
6 lugë sheqer
10 lugë miell
2 luge çaji pluhur pjekës
500 ml. qumësht
200 ml. pana
4 lugë qumësht të kondesuar
Për karamelin:
2 gota ujë
2 gota sheqer
2 lugë niseshte
Rrahim vezët me sheqerin derisa të bëhen shkumë. Shtojmë miellin, pluhurin pjekës dhe trazojmë. E shtrojmë në një tavë me letër pjekje dhe e pjekim për 15 min në 200 gradë.
Me pas e shpojmë me një shkop.
Përgatisim një masë me qumështin, qumeshtin e ëmbël, dhe panan. Presim sa ta perthithi keku dhe shtrojmë karamelin nga lart.
Për karamelin, në një tenxhere shkrijmë një gotë sheqer deri sa të karamelizohet. Në një tas shkrijmë gotën tjetër me sheqer, niseshten dhe ujin. E shtojmë te sheqeri i shkrirë me ngadalë, nga një garuzhde duke trazuar dhe e ziejmë 5 minuta. E lëmë të ftohet pak dhe ia shtojmë kekut lart. E presim pasi të jetë ftohur dhe masa të ketë ngrirë.

Të ngajshme

Voziti 132 km në orë në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, dënohet shoferi me 300 euro

Hafize Elshani

Kajtazi denoncon takimin e Naim Tërnavës me mysafirin e tij rus: Ka shumë para dhe ndikim

Edmond Vila

“Çka nëse e sheh në rrugë”, babai i Triumf Rizës flet pas lirimit të Enver Sekiraqës nga paraburgimi

Hafize Elshani