Telenews

Erdogan insiston në armëpushim të përhershëm mes Turqisë dhe Ukrainës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në një konferencë për media pas takimit me kancelarin e Gjermanisë Olaf Scholz, ka thënë se Turqia me vendosmëri do të vazhdojë përpjekjet e saj për arritjen e një armëpushimi të përhershëm midis Rusisë dhe Ukrainës.
Erdogan tha se Turqia dhe Gjermania ranë dakord për të rritur përpjekjet diplomatike për zgjidhjen e krizës së Ukrainës duke marrë masa për sigurinë evropiane.
Ai theksoi se të dyja vendet janë të vendosur për rritjen e vëllimit të tregtisë dypalëshe në 50 miliardë dollarë.

Të ngajshme

Tronditëse: Dorasi thotë se u pagua nga Naim Murseli për vrasjen e gruas së tij

Donat Hashani

Blinken: Armëpushimi përfundoi për shkak të këtij shteti

Donat Hashani

E pabesueshme: Arrestohet Naim Murseli bashkë me një person tjetër për vrasjen e gruas, Liridona Murselit

Donat Hashani