Telenews

Euro 2024: Orari dhe stadiumet e ndeshjeve të çerekfinales

Pas fazës së grupeve dhe raundit të 16-të kualifikues, Kampionati Evropian Euro 2024 po hyn në fazën e çerekfinales.

Turqia dhe Holanda ishin dy kombëtaret e fundit që e siguruan kalimin në çerekfinale të Euro 2024, duke iu bashkuar Spanjës, Gjermanisë, Anglisë, Zvicrës, Portugalisë dhe Francës atje, raporton KosovaPress.

Spanja do të përballet me Gjermaninë, Portugalia do të ndeshet me Francën, Holanda do të luajë me Turqinë dhe Anglia do të përballet me Zvicrën.

Ndërkaq, orarin dhe stadiumet se ku do të zhvillohen ndeshjet e gjeni më poshtë.

Spanja – Gjermania

Ndeshja luhet më 5 korrik, me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “MHPArena” të Stuttgartit

Portugalia – Franca

Ndeshja luhet më 5 korrik, me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Volksparkstadion” të Hamburgut

Holanda – Turqia

Ndeshja luhet më 6 korrik, me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Olympiastadion” të Berlinit

Anglia – Zvicra

Ndeshja luhet më 6 korrik, me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Merkur Spiel-Arena” të Dusseldorfit

Të ngajshme

Kurti takon xhudistët para Lojërave Olimpike “Paris 2024”: Krenarë jemi, krenarë na bëni!

Erzana Fazliu

Muriqi afër transferimit te Ipswich Town

Erzana Fazliu

UEFA publikoi renditjen e re, zbulohet pozicionimi i klubeve kosovare

KushtrimGuraj