Telenews

EVERTONI E MPOSHT MANCHESTER UNITEDIN

Manchester United ka bërë një tjetër hap prapa në garën për top katërshe në Premierligë.
“Djajtë e Kuq” kanë pësuar humbje në udhëtim te Evertoni, në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të.
Ndeshja e zhvilluar sot në “Goodison Park” ka përfunduar me rezultatin 1:0.
Golin e vetëm dhe të tre pikëve për skuadrën vendase e shënoi Anthony Gordon në minutën e 27-të.

Evertoni pas kësaj fitore ka 28 pikë dhe renditet në pozitën e 17-të, kurse Manchester United mbetet me 51 pikë dhe tani ndodhet në pozitën e shtatë.

Të ngajshme

Kosova fiton bindshëm ndaj Qipros për të mbijetuar në Ligën C të Ligës së Kombeve

KushtrimGuraj

Basketboll / I mbijetoi çdo stuhie, trajneri vendor i Ponte Prizrenit paralajmëron ekipet

Donat Hashani

Rrahje masive pas ndeshjes Serbia – Mali, publikohen pamjet

Donat Hashani