Barcelona ka nxjerrë një barazim (1-1) si mysafir i Eintracht Frankfurtit në stadiumin ‘Deutsche Bank Park’ në sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Evropës.
Të dyja skuadrat i patën rastet e tyre në fraksionin e parë të lojës, mirëpo pas 45 minutave, rrjetat heshtën.
Me të filluar gjysma e dytë, një top i pa pastruar mirë arriti në këmbët e Ansgar Knauff jashtë zonës dhe ai nuk mendoi dy herë duke dërguar një goditje që u ndal në rrjetën e portës së Marc-Andre ter Stegen.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 66-të kur pas kombinimeve me Frenkie de Jong, Ferran Torres i nivelizoi shifrat.
Rezultati i barabartë lë gjithçka të hapur, megjithëse Barcelona është favorit ndaj Eintracht Frankfurtit, pasi ndeshjen e kthimit e zhvillon para tifozëve në Camp Nou.
https://twitter.com/dav_stevenson/status/1512168557848797195?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1512168557848797195%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Ffrankfurti-dhe-barca-luajne-baras-gjysmefinalisti-vendoset-ne-camp-nou%2F
https://twitter.com/SHA3WAZA_1/status/1512171340136169473?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1512171340136169473%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Ffrankfurti-dhe-barca-luajne-baras-gjysmefinalisti-vendoset-ne-camp-nou%2F