Telenews

Futboll/Llapi kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Llapi e ka eliminuar Gjilanin nga Kupa e Kosovës me rezultat 2-0, duke kaluar kështu në gjysmëfinale.
Skuadra nga Podujeva e filloi mjaft mirë pjesën e parë, duke krijuar shanse shënimi.
Nga minutat e kaluara, edhe Gjilani filloi të krijonte rastet, por që kishin njëherë rrjetën e tundur.
Llpai ia doli të shënonte në portën e skuadrës mysafire, mirëpo goli nuk u pranua shkaku që gjyqtari sinjalizoi se topi i harkuar nga rivënia këndore e kishte kaluar vijën fundore.
Në 45 minutat e dytë u pa një angazhim më i madh nga dy skuadrat që synonin të shënonin golin e fitores.
Këtë gjë ia doli ta bënte Llapi që në minutën e 85-të, realizoi përmes Drilon Fazliut për 1-0.
Llapi nuk u dorëzuar deri në fund dhe e shënoi ehde të dytin me anë të Alef Firmino  (90+1), me Valmir Veliun që ishte asistuesi.
Me këto dy gola, llapjanët ia dolën të siguronin kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Të ngajshme

Ndeshjet e Shqipërisë në këtë medium kosovar nën komentimin e Dritan Shakohoxhës

Donat Hashani

Kurti takohet me Ballkanin: Suhareka është shndërruar në qytet të sportit

Kurti pret lojtarët dhe stafin e KF Ballkanit: Qeveria ëshë e hapur për ju, Suharekën e keni shndërruar në qytet të sportit

Donat Hashani