Telenews

Gërvalla takohet me kongresistin demokrat, rikonfirmohen marrëdhëniet e mira mes shteteve

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, sot ka takuar kongresistin demokrat, Gregory Meeks.

Gërvalla ka thënë se në takim është diskutuar për fuqizimin e bashkëpunimit në çështje të veçanta si në politikën e jashtme të Kosovës dhe në programe të zhvillimit të demokracisë dhe arsimit.

“Gjatë këtij takimi u rikonfirmuan marrëdhëniet e fuqishme mes dy shteteve dhe dy popujve, duke potencuar se qytetarët e Kosovës, edhe nga matjet ndërkombëtare, dalin të jenë qytetarët më pro-amerikanë në botë”, thuhet në njoftimin e MPJD-së.

“Ministrja Gërvalla dhe kongresisti demokrat Meeks biseduan edhe rreth situatës së sigurisë në Balllkanin Perëndimor dhe veprimet destabilizuese të Serbisë dhe Rusisë në këtë rajon”, thuhet tutje në njoftim.

source

Të ngajshme

Kurti uron kryeministrin Mickoski për pozitën e re: Mezi pres t’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale me Maqedoninë e Veriut

Donat Hashani

Deklarata brilante e Daliqit për futbollistin e tij: “Këtij lojtari i kërkoj falje, e meriton”

Donat Hashani

Lajçak për Draftin e Asociacionit: Nuk do të propozoja kurrë diçka që nuk do ta propozoja për vendin tim

Donat Hashani