Telenews

GJILANI RIKTHEHET TE FITORET

Gjilani ka fituar me rezultat të thellë 4-0 në udhëtim te Ulpiana në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Superligën e Kosovës.
Ekipi i Alban Hysenit i është kthyer fitores në kampionat, duke mposhtu lipjanasit pas humbjes nga Prishtina.
Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të gjilanasve, të cilët përveç rasteve arritën të shenojnë edhe dy gola.
Ishte ylli nga Shqipëria, Gerhard Progni, i cili shënoi të dy golat, me të parin që erdhi në minutën e 35-të për 0-1, ndërsa në minutën e 44-të shënoi për 0-2.
Në pjesën e dytë, përsëri Gjilani ishte skuadër më e mirë, duke dominuar dhe shënuar edhe dy gola tjerë.
Goli i parë në këtë pjesë erdhi në minutën e 63-të me Blerim Krasniqin, i cili shënoi për 0-3, ndërsa Progni (73’) kompletoi het-trikun dhe vulosi fitoren me rezultat përfundimtar 4-0.
Pas kësaj fitore, Gjilani renditet i dyti me 55 pikë, ndërsa Ulpiana e nënta me 24 pikë dhe tashmë bie matematikisht nga kategoria.
Në ndeshjen e radhës, gjilanasit e presin Dritën në derbi, ndërsa lipjanasit udhëtojnë te Dukagjini.

Të ngajshme

Tri skuadra e mëdha angleze kalojnë në çerekfinale të FA Cup

Edmond Vila

Lautaro realizon supergol, feston duke iu përulur tifozëve “zikaltër”

Edmond Vila

Ndeshjet e Kosovës do të transmetohen në RTK?

Edmond Vila