Telenews

Gjykata Themelore i shqipton Agim Ademit masën e arrestit shtëpiak prej kaq ditësh

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur rreth kërkesës së Prokurorisë së Kosovës, lidhur me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

Kjo gjykatë e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë dhe Agim Ademi do dërgohet në arrest shtëpiak për 30 ditë, transmeton Telenews.al

Aktualisht, Ademi gjendet në Klinikën e Kirurgjisë Torakale në Prishtinë, pasi nuk gëzon shëndet të mirë. /Telenews.al

Të ngajshme

NATO shton prezencën në Kosovë, Stoltenberg: Kemi dislokuar 700 trupa, një batalion shtesë po ashtu i gatshëm nëse nevojitet

Furtuna Zejnullahu

Ambasadori Amerikan, Jeta Xharrës: Informatat tua janë të pasakta

Furtuna Zejnullahu

Molliqaj reagon pas sanksioneve të SHBA-së: Kosova nën udhëheqjen e një njeriu është e rrezikuar si rrallëherë tjetër

Furtuna Zejnullahu