Telenews

Haaland shënon hat-trick, Kosova mposhtet nga Norvegjia

Erling Haaland, vazhdon të bëjë magji në fushën e futbollit.

Në ndeshjen miqësore kundër Kosovës, ai ka shënuar një hat-trick, duke çuar Norvegjinë në një fitore bindëse me rezultatin 3:0.

Haaland shënoi golin e tij të parë në minutën e 15-të.

Por nuk mbaroi këtu, pasi në minutën e 70-të ai shënoi golin e dytë me një goditje të fuqishme.

Megjithatë, në minutën e 75-të Haaland plotësoi hat-trickun me një shënjestër të përkryer.

Kosova, në anën tjetër, ka hasur në vështirësi të mëdha për të ndaluar furinë e sulmuesit norvegjez dhe nuk ka arritur të mbrohet nga sulmet e vazhdueshme.

Dy lojtarë të Kosovës lanë fushën që në pjesën e parë. Për shkak të lëndimeve u zënvendësuan Valon Berisha e Elbasan Rashani.

Albion Rrahmani dhe Bernard Berisha u aktivizuan në vend të tyre.

Norvegjia në epërsi ndaj Kosovës, Haaland shënon me kokë

source

Të ngajshme

Sot luan Shqipëria ndaj Spanjës, kjo është mundësia se si kualifikohet

Donat Hashani

Kjo komunë e Kosovës sot nderon me titullin ”Qytetar Nderi” presidentin e Shqipërisë

Donat Hashani

Eskalon rëndë dhe në ofendime debati mes Faruk Statovcit dhe Bylbyl Sokolit (VIDEO)

Donat Hashani