Telenews

HAKI ABAZI REAGON PËR PUNËSIMET NË KEK

Abazi ka thënë se duhet të presim punën e sistemit gjyqësor që ka filluar hetimet për këto punësime në KEK.
“Me sa shoh Prokuroria Themelore ka filluar hetimet dhe të presim punën e saj”, ka thënë ai, raporton teve1.info
Tutje Abazi ka deklaruar se mund të ketë edhe votues të VV-së edhe ata kanë të drejtë të punësohen.
“Mund të ketë edhe votues të VV-së dhe ata kanë të drejtë të punësohen. Më herët ka ndodhur një diferencim 20 vjeçar të cilët nuk janë pajtuar me menaxhimin të ndërmarrjeve publike”, ka thënë ai në RTK.
Abazi ka theksuar se ai që ka bërë shkelje të ligjit në KEK, duhet të përgjigjet para organeve të rendit.
“Nuk është ardhur në pushtet VV-ja për ta përsëritur PDK-në e LDK-në. Vetëm një gjyqësi dhe prokurori e pavarur duhet ta kryejë procesin deri në fund”, deklaroi Abazi.
Ndryshe, konkursi ku u punësuan mbi 100 persona në KEK ka ngjallur reagime të shumta në opinionin publik.

Të ngajshme

Vizitën e parë brenda organizatës policore, drejtori i PK-ës e realizoi në stacionet policore në veri të vendit

Donat Hashani

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi katër herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Donat Hashani

Përplasje mendimesh mes ish-ministrit të Kosovës dhe Veton Surroit

Donat Hashani