Telenews

IHMK ME NJOFTIM PËR ARDHJEN E PRANVERËS, JA ÇFARË SHKRUAN

Sipas IHMK-së, kjo ndodh si pasojë e prezencës së masave të ajrit nga veriu i kontinentit, më konkretisht nga Rusia.
IHMK-ja bën të ditur se nesër nuk pritet që të ketë reshje, teksa minimalet do të lëvizin deri në -6 gradë Celsius.
“Fushat e fuqishme anticiklonike kanë sjellë edhe ajër me lagështi të ulët gjë që nuk ka shenja se do të kemi reshje. Pas gjysmës së dytë të javës së ardhshme pritet rritje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet -6 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim.

Të ngajshme

Përfundon takimi me Osmanin, Escobari dhe Lajçaku takojnë krerët e opozitës

Furtuna Zejnullahu

Drejtori i Policisë: Kemi synim që ta bëjmë 50-50 gjininë në Policinë e Kosovës

Donat Hashani

Grenell për fjalët e komandantit të KFOR-it: Akuzat ndaj Kurtit janë serioze

Furtuna Zejnullahu