Telenews

JOHNSON GODET ME KËTË DEKLARATË: PUTIN TASHMË KA DËSHTUAR NË UKRAINË

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin tashmë ka dështuar, ka thënë kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson.
Ai tha se Putin nuk e dinte se çfarë e priste atë kur i dërgoi trupat ushtarake në Ukrainë, raporton BBC.
Ai akuzoi kreun e shtetit rus se ka kryer krime lufte që nuk ka ndodhur asnjëherë deri më tani në Evropë.
“Putin duhet të kuptojë se ai nuk mund të ketë sukses tani”.
“Ai nuk do të jetë në gjendje të shtypë dhe pushtojë Ukrainën, sepse ata kanë treguar në thelb se kanë një shpirt të paepur. Pra… ai duhet të tërhiqet. Ai duhet ta mbyllë këtë gjë. Ai duhet të kthejë pas tanket dhe armatën e tij”.
Gjithashtu Johnson tha se duhet të gjendet një zgjidhje që respekton vullnetin e popullit ukrainas.

Të ngajshme

Mustafa i reagon Muratit: Për një vit u punësuan vetëm 8 mijë e 789 persona

KushtrimGuraj

Kush duhet ta ketë kontrollin në Veri, Osmani: Policia është reaguesja e parë, KFOR’i i treti

KushtrimGuraj

Katër herë brenda dy viteve ushtrinë në kufi, pse e bën këtë Vuçiq, sipas këshilltarit të Kurtit?

KushtrimGuraj