Telenews

Kajtazi – Çitakut: Kurti e ka demolu opozitën, nuk iu merr seriozisht

 

 

Gazetari Vehbi Kajtazi, gjatë emisionit në Rubikon ku është përballë nënkryetares së PDK-së, Vlora Çitaku dhe deputetit Abelard Tahiri.

Kajtazi i është drejtuar Çitakut duke i thënë se Albin Kurti nuk iu merr seriozisht dhe e keqtrajton opozitën, dhe kjo është problem sepse opozita ka të drejtë, por argumentet e opozitës nuk po fitojnë të pavërtetat e Kurtit.

“Nuk iu merr seriozisht, ju keqtrajton, është goxha problem se në shumicën e rasteve opozita ke të drejtë por argumentet e tyre nuk po fitojnë në të pavërtetat e Kurtit. Ai ka arrit të ndërtojë një profil të tij që në shumicë është i besueshëm dhe ka arritur ta demolojë opozitën për faj të saj”, është shprehur Kajtazi.

Përgjigjja e Çitakut ka qenë se nuk është e vërtetë, pasi parametri i vetëm që e mat forcën politke janë zgjedhjet, dhe shpreson që se shpejti të ketë zgjedhje që të vërtetohet.

Të ngajshme

Nëna e Faton Harjizit: Presidentja Osmani e di historinë e djalit

Donat Hashani

Sveçla reagon ashpër pas mbylljes së pompave në veri

Donat Hashani

Gjenerali Clark, Anëtar Nderi i Odës Ekonomike Amerikane dhe i Bordit të Guvernatorëve

Donat Hashani