Telenews

KAQ NJERËZ TË ZHDUKUR NË NJË QYTET AFËR KIEVIT

Qindra njerëz në qytetin Hostomel janë të zhdukur pas një okupimi 35-ditor nga forcat ruse, tha ombudspersonja e të drejtave të njeriut në Ukrainë.
Avokatja e Popullit, Lyudmyla Denisova tha se asaj i kishin thënë dëshmitarët se disa nga të zhdukurit ishin vrarë, megjithëse ajo nuk tha se sa.
Ajo vjen pas dënimit ndërkombëtar të asaj që duket të jetë vrasja masive e civilëve në Bucha aty pranë, e cila është gjithashtu në rajonin e Kievit.
Qytetet dhe qytetet në rajon u çliruan nga kontrolli rus javën e kaluar, kështu që vetëm tani po shohim shkallën e plotë të shkatërrimit.
Ndryshe, Rusia ka vazhduar edhe sot me bombardime duke shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Të ngajshme

Ekskluzive: Florian Miftari zgjedhet Dekan i Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit në UP

Donat Hashani

Ndahet nga jeta mësuesi i shquar nga Drenasi, Hamdi Kurti

Donat Hashani

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali ia vrau renë

Donat Hashani