Telenews

Këtë vikend testohet alarmi publik në kryeqytet

Të shtunën e kësaj jave, Komuna e Prishtinës do të bëjë testimin e radhës të sistemit të alarmit publik.
Sipas një njoftimi të komunës testimi do të bëhet në ora 12:05 dhe do të tingulli i njëtrajtshëm dy herë nga 30 sekonda.
“Këtë të shtunë, më 5 mars, në orën 12:05 Komuna e Prishtinës do të bëjë testimin e radhës së Sistemit të Alarmit Publik me tingull të njëtrajtshëm dy herë nga 30 sekonda” thuhet në njoftimin e komunës.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani