Telenews

Kica-Xhelili: S’më duhen raportet e DASH-it e FH-së për ta ditur se Qeveria Kurti është e korruptuar

Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili, ka deklaruar se nuk i duhen raportet e “Freedom House” dhe i Departamentit Amerikan të Shtetit që ta dijë se Qeveria Kurti është e korruptuar.

Ajo, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka pohuar se e di vet ajo pasi jeton në Kosovë dhe e di që ekzekutivi i tanishëm është i korruptuar.

Tani me apo pa Raportin e DASh-it kjo qeveri është e korruptuar, nuk më duhet DASh-i për të ditur se kjo qeveri është e korruptuar e aq më pak nuk më duhet mbështetja e deputetëve të LVV-së që sa herë flasë unë bëjë zhurmë për të njohur këtë të vërtetë”.

“Natyrisht se sot nuk prita të guxojë një deputet i LVV-së të flasë ndryshe sepse ne e dimë çka ndodh me ata që kanë mendim ndryshe, ata nuk përfundojnë më duke qenë pjesë në LVV”, ka thënë Kica-Xhelili.

source

Të ngajshme

Gërvalla takohet me kongresistin demokrat, rikonfirmohen marrëdhëniet e mira mes shteteve

KFOR-i kishte negociuar tërheqjen e paramilitarëve nga Banjska – çfarë thotë raporti i ICG-së

Normalizohet qarkullimi në pikat kufitare me Serbinë