Telenews

Kjo është dita kur do të rifillojnë bisedimet Rusi-Ukraindo thonë negociatorët

Delegacionet nga Ukraina dhe Rusia do të zhvillojnë nesër raundin e tretë të bisedimeve, ka thënë negociatori ukrainas David Arakhamia në llogarinë e tij zyrtare në Facebook.
“Raundi i tretë i negociatave do të zhvillohet të hënën”, tha Arakhamia pa dhënë detaje shtesë.
Agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS raportoi të dielën se negociatori rus Leonid Slutsky konfirmoi gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë në kanalin Soloviev Live YouTube se raundi i tretë i bisedimeve do të zhvillohet më 7 mars, shkruan CNN.
Arakhamia dhe Slutsky nuk ka thënë se ku do të zhvillohen negociatat.

Të ngajshme

Ushtarja e FSK-së bëhet pjesë e Akademinisë Mbretërore britanike

Donat Hashani

Ngjarje tragjike në Slloveni: Rrokulliset autobusi me plot pasagjerë, të paktën kaq të vdekur

Donat Hashani

Gjendet pa shenja jete një person në gjimnazin ‘Ahmet Gashi’ në Prishtinë, mjeku konstaton vdekjen

Donat Hashani