Telenews

KJO ËSHTË GJENDJA SHËNDETËSORE E PORTIERIT TË BALLKANIT

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur në derbin e javës së 27-të në Superligën e Kosovës në futboll, mes Gjilanit dhe Ballkanit.
Nga një goditje këndi thuajse në fundin e ndeshjes, golin e barazimit e gjeti portieri, Enea Koliçi që çmendi të gjithë në stadium.
Pas golit, tifozët e Gjilanit u inkuadruan në fushë dhe sulmuan portierin e Ballkanit, Stivi Frashërin. Ai më pas me autoambulancë u dërgua në spital, shkruan Gazeta Express.
Zëdhënësi i klubit të Ballkanit, Jetullah Kuqi, pak më parë konfirmoi se gjendja shëndetësore e Frashërit është tani stabile.

Gjithashtu, Kuqi tha portieri i skuadrës nga Suhareka në spital u dërgua pa vetëdije.

Rezultati kur kjo ndeshje u ndërpre ishte 1:1, teksa ende nuk ka ndonjë vendim zyrtar për fatin e kësaj ndeshje.

Të ngajshme

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani

E turpshme: Qipro ndalon simbolet e karateistëve nga Kosova (FOTO)

Donat Hashani

Rahoveci pritet të bëhet me stadium të ri, ky është lokacioni ku mund të ndërtohet

Donat Hashani