Telenews

KJO ËSHTË RENDITJA NË SUPERLIGËN E KOSOVËS NË FUTBOLL PAS XHIROS 30

Është kompletuar edhe xhiro e 30-të në Superligën e Kosovës në futboll me dy ndeshjet e fundit të zhvilluara të dielën ku u ballafaquan Dukagjini-Gjilani dhe Prishtina-Drenica.
Befasitë nuk munguan as në këtë gjiro si humbja e Gjilanit nga Dukagjini si dhe barazimi i Ballkanit me Ulpianën.
Ballkani mbetet lider i tabelës me 64 pikë, i ndjekur nga Drita dhe Gjilani me nga 55 pikë kurse Llapi është i katërti me 50 pikë.
Kampioni aktual Prishtina ka 39 pikë në vendin e pestë, e pasuar nga Malisheva me 37 si dhe Drenica me 36.
Tri vendet e fundit mbahen nga Dukagjini me 36 pikë, Ulpiana me 25 dhe Frenonikeli që tashmë ka nga liga me vetëm 12 pikë pas 30 ndeshjeve.

Të ngajshme

Rrahmani: Edhe 100 herë me më thirrë Kombëtarja e mos me më fut në lojë, unë vij prapë

Hafize Elshani

Interi dominues merr fitoren minimale përballë Atletico Madridit në ndeshjen e parë

Donat Hashani

Paqe në Eindhoven mes PSV-së dhe Dortmundit

Donat Hashani