Telenews

KOMPLETOHET GRUPI I KOSOVËS NË LIGËN E KOMBEVE, KY ËSHTË EKIPI I FUNDIT QË SIGUROI BILETËN

Kosova ka mësuar kundërshtarin e fundit në Ligën e Kombeve.
Kombëtarja e Qipros ka arritur të mposhtë Estoninë me rezultat 2-0, duke iu bashkuar kështu Grupit 2 në Ligën C.
Me këtë fitore, Qipro ka plotësuar edhe një vend të zbrazët që ishte në grupin e Kosovës në Ligën e Kombeve.
Qipro e cila në ndeshjen e parë me Estoninë ishte ndarë në barazim, sot ka arritur si vendas të fitojë.
Grupi 2 në Ligën C, tani përbëhet nga Kosova, Irlanda e Veriut, Greqia dhe Qipro.
Ndeshja e parë e këtij grupi zhvillohet pikërisht ndaj Qipros dhe Kosovës më 2 qershor.

Të ngajshme

Nuk u ftua për Evropian, Cikaleshi jep lajmin e papritur për Kombëtaren

Donat Hashani

Sylvinho e la jashtë, shpërthen agjenti i Uzunit: Shikoni këto statistika

Donat Hashani

Shqipëria publikon listën preliminare: Ftohen Daku dhe Hoxha, mungojnë Muja dhe Cikalleshi