Telenews

KONFIRMOHET ARRESTIMI I KREUT TË FFK-SË AGIM ADEMI

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është arrestuar dhe dërguar në mbajtje pas konfrontimit fizik që pati gjatë ditës së djeshme me një punëtor të FFK-së.
Rasti është cilësuar si “sulm” dhe për këtë është intervistuar edhe pala ankuese.
Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.
“Me datën 16.03.2022 rreth orës 14:00, kemi pranuar informatën për një rast sulmi, i cili ka ndodhë në zyrat e FFK-së. Lidhur me këtë rast aktualisht në stacion policor është duke u intervistuar pala ankuese. Për detaje njoftoheni me kohë”.
“Lidhur me këtë rast janë intervistuar disa persona, njëri nga ta në cilësinë e personit të dyshuar. Në koordinim me prokurorin e shtetit, rasti është iniciuar sulm dhe personi i dyshuar është dërguar në mbajtje” tha Ahmeti.

Të ngajshme

Tri skuadra e mëdha angleze kalojnë në çerekfinale të FA Cup

Edmond Vila

Lautaro realizon supergol, feston duke iu përulur tifozëve “zikaltër”

Edmond Vila

Ndeshjet e Kosovës do të transmetohen në RTK?

Edmond Vila