Telenews

KOSOVA NË FUTSALL E NIS MBARË NË KUALIFIKIMET E BOTËRORIT, FITON PASTËR NDAJ BULLGARISË

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka nisur me fitore në rrethin e parë të kualifikimeve për Kampionatin Botërorin 2024.
Kosova ka shënuar fitore si mysafire e Bullgarisë.
Ndeshja e zhvilluar sonte në Pallatin e Kulturës dhe Sportit në Varna, ka përfunduar me rezultatin 0:2.
Drilon Maxharraj (16’) dhe Meriton Salihu (26’) shënuan golat e fitores për “Dardanët”.

Kosova ndeshjen e radhës e luan më 9 prill ndaj Armenisë, kurse më 11 prill do të përballet me Skocinë.

Të ngajshme

Basketboll / I mbijetoi çdo stuhie, trajneri vendor i Ponte Prizrenit paralajmëron ekipet

Donat Hashani

Rrahje masive pas ndeshjes Serbia – Mali, publikohen pamjet

Donat Hashani

KV Fushë Kosova fiton ndeshjen kontrolluese në Durrës

KushtrimGuraj