Telenews

KOSOVA NISET PËR NË ZVICËR

“Dardanët” nisen për në Zurich, janë gati për ndeshjen me Zvicrën
Ekipi i Kombëtares së Kosovës sot është nisur për në Cyrih të Zvicrës, atje ku nesër do të zhvillojë miqësoren e dytë për këtë vit.
Në videon e shpërndarë nga Federata e Futbollit e Kosovës, “Dardanët” shihen mjaft të entuziazmuar për ndeshjen e radhës.
Kosova në ndeshjen e fundit miqësore doli me fitore 5:0 ndaj Burkina Fasos. Ndërsa, zviceranët me humbje 1:2 nga Anglia.
https://www.facebook.com/FFKKosova/videos/354511773106208/
 

Të ngajshme

Ferizaj pretendon se futbollistët e Lirisë luajtën pa kontrata, bën ankesë për ta fituar ndeshjen me rezultat zyrtar

Donat Hashani

Kurti në stadiumin “Fadil Vokrri” duke parë futboll, shtyn takimin me Escobar’in dhe Lajçak’un

Flaka Ajeti

Plisat hedhin fishekzjarre në fushë (VIDEO)

Donat Hashani