Telenews

Kryeministri Kurti merr telefonatë nga SHBA-të për zgjedhjet e Serbisë

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet e ka telefonuar kryeministrin Albin Kurti për të dytën herë në më pak se një muaj.
Kjo telefonatë është bërë me qëllim të diskutimit për zgjedhjet e Serbisë që do të mbahen më 3 prill.
Chollet tha se pati “bisedë të mirë” me Kurtin, ndërsa përmendi rëndësinë që votuesit në Kosovë me të drejtë vote “të mund të marrin pjesë në zgjedhje”
“Pata një bisedë të mirë me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti sot. E falënderova atë për mbështetjen e tij të fortë në çështjen e Ukrainës dhe theksova rëndësinë e sigurimit të votuesve me të drejtë vote në Kosovë që të mund të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme kombëtare serbe të 3 prillit”, shkroi zyrtari amerikan në Twitter.

Të ngajshme

Çfarë po përpiqet t’i tregojë botës? Kim Jong Un shfaqet sërish në publik me vajzën

KushtrimGuraj

110 vjet shtet, liderët e Shqipërisë dhe Kosovës në Vlorë! Zhvillohet ceremonia e ngritjes së Flamurit

KushtrimGuraj

Në festën e 28 nëntorit, Memli Krasniqi lidh bashkë Krujën, Vlorën e Prekazin

KushtrimGuraj