Telenews

KRYEMINISTRI KURTI TAKOHET ME HOMOLOGUN NGA NORVEGJIA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se për të është kënaqësi të takohet me homologun e tij norvegjez, Jonas Gahr Store.
Kurti, gjatë vizitës së tij në Norvegji, e ka falënderuar atë për pritjen që i ka bërë.
“Kosova do të mësojë shumë nga suksesi i Norvegjisë në ndërtimin e një vendi më të drejtë, më të barabartë dhe më të begatë. Me tregues të mirë në demokraci dhe ekonomi, është koha për të rritur bashkëpunimin tonë ekonomik”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Të ngajshme

Menaxhimi Privat i Pishinës Publike të Prishtinës: Zgjidhje e Duhur apo Privatizim i Maskuar?

Donat Hashani

Zyrtare: Ky shqiptar zgjidhet kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Donat Hashani

Spanja: Situata e Palestinës ndryshon prej asaj të Kosovës

Donat Hashani