Telenews

KRYETARI I ”DARDANËVE” DISTANCOHET NGA GJUHA QË E PËRDORI DJE

Kryetari i “Dardanëve”, Lulëzim Berisha ka kërkuar falje për termin e përdorur dje në oborrin e Federatës së Futbollit të Kosovës teksa po diskutonte me zyrtarin e FFK-së, Artan Govori, i cili u përfshi në një incident me kreun e Federatës, Agim Ademi.
“Ne jemi shqiptar, nuk jemi magjup”, i kishte thënë “Luli” Govorit.
E tash, Berisha thotë se atë fjalë e ka thënë në afekt nga nervoza dhe se në karakterin e tij nuk qëndrojnë fjalë dhe terma si ai.
Më poshtë mund ta lexoni sqarimin publik që e ka bërë kreu i tifozëve të Kosovës, “Dardanët”.

Të ngajshme

Nuk u ftua për Evropian, Cikaleshi jep lajmin e papritur për Kombëtaren

Donat Hashani

Sylvinho e la jashtë, shpërthen agjenti i Uzunit: Shikoni këto statistika

Donat Hashani

Shqipëria publikon listën preliminare: Ftohen Daku dhe Hoxha, mungojnë Muja dhe Cikalleshi