Telenews

Kthehen në Poloni ministrat çek, polak dhe dhe slloven, pas vizitës në Kiev

Delegacionet, përfshirë kryeministrat, atë të Polonisë, Republikës së Çekisë dhe të Sllovenisë kanë arritur në territorin polak pas vizitës së tyre në Kiev.
Kumtin për këtë e ka dhënë zëdhënësi i Qeverisë së Polonisë.
“Kryeministri polak, ai slloven dhe ai i Republikës së Çekisë bashkë me delegacione janë kthyer të sigurt nga Kievi në Poloni”, ka shkruar Piotr Muller në Twitter.

Të ngajshme

“Kosova projekt i përkohshëm”/ Mushkolaj i reagon ashpër ministrit Aliu

Donat Hashani

Ferit Idrizi jep lajmin e mirë për vushtrriasit

Donat Hashani

Deputeti i VV’së: Nagavci po mban një udhëzim administrativ të jashtëligjshëm i cili po diskriminon vajzat në Kosovë

Donat Hashani