Telenews

KUVENDI SOT MBAN SEANCË, KJO ËSHTË PIKA E RENDIT TË DITËS

Seanca do të fillojë nga ora 13:00.
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka iniciuar debatin. Ndërsa deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra tha se kërkesa për debat erdhi për shkak se politika e jashtme është në situatë të rënduar.
Debati për këtë situatë ishte thirrur javë më parë, por nuk kishte arritur të mbahet për shkak të mungesës së kryeministrit, Albin Kurti, dhe ministres për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Donika Gërvalla.

Të ngajshme

Pas Haradinaj, edhe Hoti kërkon largimin e Qeverisë Kurti

Furtuna Zejnullahu

Sulmohen përsëri ushtarët e KFOR-it në Zveçan

Furtuna Zejnullahu

Memli Krasniqi mbledhë kryesinë e PDK-së: Jam i shqetësuar, ndëshkimet e aleatëve ndaj Kosovës tashmë kanë filluar

Furtuna Zejnullahu