Telenews

KY ËSHTË I DYSHUARI KRYESOR PËR VRASJEN E SONTME NË KLINË (FOTO)

Një vrasje e rëndë ka tronditur sonte qytetin e Klinës.
Derisa një familje ishte duke ngrënë iftar në një nga restaurantet e qytetit, dy anëtarë të saj pësuan në parkingun e restaurantit.
Njëri nga ta u plagos, ndërsa tjetri nuk u mbijetoi plagëve të marra.

Viktima e sulmit: Fazli Hoxha

Lidhur me vrasjen e 23 vjeçarit, Fazli Hoxha dhe plagosjes së vëllait të tij, Mahmutit, Policia në Pejë konfirmoi më herët se 5 persona janë arrestuar.

No description available.
I plagosuri: Mahmut Hoxha

“Tre persona janë arrestuar që dyshohet se janë të involvuar në rast dhe dy të tjerë janë shoqëruar”, tha Fadil Gashi zëdhënës i Policisë për rajonin e Pejës.
Bëhet me dije se A.Gashi është personi i dyshuar për vrasjen në Klinë.
Ai është nga fshati Sferrk i Klinës.

Të ngajshme

Parlamenti Evropian më 18 prill pritet të votojë për liberalizimin e vizave për kosovarët

Donat Hashani

Vizitën e parë brenda organizatës policore, drejtori i PK-ës e realizoi në stacionet policore në veri të vendit

Donat Hashani

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi katër herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Donat Hashani