Telenews

Ky është lloji i ngjitësit që do të vendoset për identifikimin e veturave të paregjistruara [Foto]

Byroja Kosovare e Sigurimeve ka prezantuar ngjitësin (stikerin) i cili do të vendoset në dritare për evidentimin e veturave të paregjistruara.
Në këtë ngjitës do të jetë një QR kod që me skanimin e tij do të prezantohen të dhënat e veturës.
BKS ka njoftuar se ngjitësi do të jetë falas për qytetarët dhe ata nuk do të paguajnë diçka shtesë.
Ky projekt që është memorandum në mes BKS, BQK-së dhe Ministrisë së Infrastrukturës do të nis implementimin nga sot.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani