Telenews

Lajcak takon O’Brien në Bruksel, flasin për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor

Emisari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar të mërkurën me ndihmëssekretarin e Shtetit për çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien.

Në një postim në platformën X, Lajçak ka thënë se gjatë këtij takimi kanë diskutuar për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.

“Gjithmonë një kënaqësi për ta mirëpritur Jim O’Brien në Bruksel. Ne folëm për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe pritshmëritë tona për periudhën e ardhshme”, ka shkruar ai në platformën “X”.


source

Të ngajshme

Gërvalla tregon se a iu është drejtuar Kosova Serbisë për trupin e pajetë të Faton Hajrizit

Donat Hashani

Eksluzive: Dy të arrestuar për rastin e arratisjes së Faton Hajrizit

Donat Hashani

Regjistrimi në UP, interesim i lartë për këto dy degë

Donat Hashani