Telenews

Lajm i keq për strukturat paralele në Veri, KFORI bën këtë veprim

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka njoftuar se ushtarët britanikë nga Forca Rezervë Strategjike të Aleancës po bëjnë patrulla përgjatë vijës kufitare administrative në veri.

KFOR-i gjithashtu në njoftim ka thënë se kanë ofruar mjete ingjinierike për të ndihmuar në përmirësimin e sigurisë në një shkollë lokale.

Lexo edhe:

Kurti tregon detaje se kush dhe nga cili qytet i Serbisë e organizoi sulmin në Banjskë

“Njësia u mobilizua pas tensioneve të shtuara në Kosovë, në mënyrë që të sigurojë aftësinë e KFOR-it për të përmbushur mandatin e tij për ruajtjen e një mjedisi të qetë dhe të sigurt për të gjitha komunitetet në Kosovë”, thuhet në njoftimin e KFOR-it. /Telenews.al/

 

 

 

Të ngajshme

Statovci e zë ngushtë kryehoxhën e Podujevës: A është e vërtetë, shprehja e famshme “Boni çka ju thojmë, e mos boni çka bojmë na”

Donat Hashani

KRU Prishtina sot zhvillon aksion të madh për shkyqje në këtë lagje të Prishtinës

Donat Hashani

Komuna e Podujevës sot nderon me çmim këtë figurë evropiane

Donat Hashani