Telenews

LAJMI I FUNDIT: KREU I KËSAJ KOMUNE, ZGJEDHET KRYETAR I ASOCIACIONIT TË KOMUNAVE TE KOSOVËS

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, nga sot do të jetë edhe kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës.
Këtë lajm e ka konfirmuar edhe vet z.Aliu.
“Po, sot në Kuvendin Zgjedhor jam zgjedhur kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës”, citohet të ketë thënë Aliu.

Klankosova ka mësuar se sot është zgjedhur edhe bordi i këtij asociacioni i përbërë nga dy anëtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, dy anëtarë nga Partia Demokratike e Kosovës dhe një nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.
Disa nga emrat e përzgjedhur në bord janë:
Imri Ahmeti-LDK;
Shaqir Totaj -PDK;
Bali Muharremaj-AAK

Të ngajshme

Treg kokaine në pyll, dënohen dy shqiptarë në Francë

KushtrimGuraj

Foto e rrallë e heroit Jusuf Gërvalla me vajzën Donikën, sot Ministre

KushtrimGuraj

Rusi, reperi i njohur bën vetëvrasje për të mos shkuar në luftë

KushtrimGuraj