Telenews

LAKERS PËSOJNË NGA SUNS DHE MBETEN ZYRTARISHT JASHTË PLAY OFF-IT NË NBA

Humbja e shtatë rresht ka ardhur për njërën prej skuadrave më me renome në NBA, LA Lakers që sivjet po kalon nëpër formë tejet të dobët.
Ekipi nga Los Angjelosi gjatë natës që lamë pas u mposht edhe nga Phoenix Suns me shifrat 121-110.
Kjo humbje e eleminon nga gara për ”play off” ekipin e Franko Vogelit që ka 3 fitore më pak se ekipi i fundit (San Antonio Spurs) që gjendet në zonën ”play off” dhe zyrtarisht ka humbur gjasat për një vend aty.
Lakers aktualisht kanë bilanc prej 31 fitoreve e 48 humbjeve, kurse Phoenix Suns gjendet në krye të Konferencës Perëndimore me 63 fitore e 16 humbje, derisa po e zhvillon rekordin e fitoreve pas çdo triumfi.
Sezoni i rregullt në NBA mbyllet pas tri xhirove.

Të ngajshme

Bayerni shkarkon Nagelsmannin, gjen menjëherë trajnerin e ri?

Donat Hashani

Gjykata Themelore i shqipton Agim Ademit masën e arrestit shtëpiak prej kaq ditësh

Donat Hashani

FFK prezanton fanellat e reja të Kombëtares së Kosovës – VIDEO

Albiona Ibishi