Telenews

LIVERPOOLI E TMERRON CITYN ME GOLA DHE E ELIMINON NGA FA CUP

Liverpooli e ka eliminuar Manchester Cityn në gjysmëfinalen e FA Cup.
“Reds” kanë shënuar fitore me rezultat 2:3 në ndeshjen e zhvilluar në “Wembley” të Londrës.
Ibrahima Konate shënoi golin e parë në minutën e nëntë të ndeshjes.
Tetë minuta më vonë, një gabim i tmerrshëm i porterit Steffen kulmoi me gol, ku shënoi Sadio Mane.
E Mane shënoi edhe golin e tretë në minutën e 45-të të ndeshjes.
Me të nisur pjesa e dytë Manchester City ngushtoi epërsinë përmes Grealish.
Krejt në fund të ndeshjes Bernardo Silva shënoi për rezultatin final 3:2.

Të ngajshme

Ferizaj pretendon se futbollistët e Lirisë luajtën pa kontrata, bën ankesë për ta fituar ndeshjen me rezultat zyrtar

Donat Hashani

Kurti në stadiumin “Fadil Vokrri” duke parë futboll, shtyn takimin me Escobar’in dhe Lajçak’un

Flaka Ajeti

Plisat hedhin fishekzjarre në fushë (VIDEO)

Donat Hashani