Telenews

Luftanijet ruse nga nesër në Kubë

 

 

Një shkëputje e anijeve luftarake ruse nga Flota Veriore “do të mbërrijë nesër në Kubë “: kjo u njoftua nga komandanti i Marinës, Alexander Moiseev, citon Ria Novosti.

“Unë konfirmoj, se kjo lëvizje vjen në kuadër të bashkëpunimit ndërkombëtar midis Rusisë dhe Kubës,” tha ushtari.

Ditët e fundit ishin paralajmëruar manovra ushtarake në ujërat e Karaibeve.

Të ngajshme

Putini premton armëpushim me këtë kusht për Ukrainën

Donat Hashani

Zbulimi më i madh i kokainës i të gjitha kohërave ne Gjermani, kapen 35 ton, vlera 30 miliardë euro

Erzana Fazliu

Shpërthim në një parking nëntokësor në Zvicër, 2 viktima dhe 11 të plagosur

Erzana Fazliu