Telenews

MANIFESTI I BIENALES NOMADE, KËTË VIT MBAHET NË PRISHTINË

Festivali ndërkombëtar, Manifesti i Bienales këtë vit ka përzgjedhur Kosovën si destinacion për të mbajtur eventin e vet prestigjioz.
Hoteli Grand në Prishtinë do të jetë lokacioni i këtij eveneti të bienales, që pritet të sjellë në Kosovë artistë të shumtë dhe të cilët përveç ardhjes këtu, do të njihen nga afër edhe me njërën prej shteteve më të reja në botë, shkruan Telenews.al

Për këtë event që do të organizohet në Prishtinë, tashmë kanë shkruajtur edhe shumë media ndërkombëtare, ku e kanë veçuar Hotelin Grand, një objekt i hapur nga shteti jugosllav në vitin 1978 dhe ku banonte Tito.
Bienalja nomade evropiane e cila do të pushtojë kryeqytetin kosovar këtë verë për njëqind ditë, do të startojë me 22 korriku. /Telenews.al/

Të ngajshme

Filipoviq e quan Kurtin “të pakomb”: Urren serbët, të tijtë dhe vetën

Flaka Ajeti

Gërvalla debaton me Musliu-Shoshin: Deklarata juaj për shpalljen e pavarësisë dëshmon papjekuri

Flaka Ajeti

“Respekt për bukuroshen”, Hetemi kapërcen ngujimin me rrjete sociale, e komenton një Miss

Flaka Ajeti