Telenews

Mblidhen dy komisione të Kuvendit

Dy komisione do të mblidhen sot në Kuvendin e Kosovës.

Ai për Integrime Evropiane, që do të shqyrtojë projektligjin për noterinë, atë për Këshillin Prokurorial, për rrugët dhe për Këshillin e Sigurisë dhe atë për zyrtarët publik.
dhe Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim, që shqyrton projektligjin për noterinë dhe për Këshillin Prokurorial.

source

Të ngajshme

Bislimi u quajt “spekulant” nga BE-ja, Mehmetaj: Kurtit s’po i bën përshtypje, po e pranon me lehtësi 

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Rrustemi i VV-së përgëzon Sylejman Selimin që tha se “në veri është kthyer rendi”