Telenews

Mbrëmja me shi e së premtes, çfarë moti do të mbajë në fundjavë

Mot pothuajse të ngjashëm pritet të kemi edhe gjatë dy ditëve të fundjavës.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot kryesisht me diell, por që vranësirat konvektive do të fillojnë nga gjysma e ditës, ku më pas në orët e pasdites do të jenë në zhvillim për të krijuar kushte për reshje shiu.

Në zona të kufizuara rrezikohet të ketë edhe stuhi lokale me breshër.

Temperaturat do të lëvizin nga 11-26 gradë Celsius.

Të ngajshme

Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

KushtrimGuraj

Frikë në Preshevë se mund të ketë hakmarrje nga Serbia pas asaj që ndodhi në Banjskë

KushtrimGuraj

DASH: Nuk mund të barazohet vrasja e policit me atë të sulmuesve

KushtrimGuraj