Telenews

MINISTRI MEHAJ NJOFTON SE KADETËT E FSK-SË PËRFUNDUAN ME SUKSES STËRVITJEN FUSHORE TË KODUAR “GJITHMONË STOIK”

Kadetët u vlerësuan në terren kompleks, me adaptim në drille të betejës nga mjedisi malor në mjedis urban, bunder dhe transhe, indirekt dhe zona të kontaminuara – ditën dhe natën.
E për përfundimin këtyre stërvitjeve fushore me sukses, ka reaguar edhe ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.
Ai i ka përgëzuar kadetët e FSK-së.
“Ju lumtë krenaria jonë!”, ka shkruar ai.

Të ngajshme

Gjendet pa shenja jete një person në gjimnazin ‘Ahmet Gashi’ në Prishtinë, mjeku konstaton vdekjen

Donat Hashani

Kamberi: Dje Vuçiqi filloi të tregojë të vërtetën, por pati frikë nga opozita

Donat Hashani

Komuna e Prishtinës, jep sqarime për rrugët me ngrica nëpër kryeqytet

Donat Hashani