Telenews

Moti për sot dhe ditëve në vijim

Sot në Kosovë pritet të kemi paksa më të freskët se sa sot. Priten vranësira dhe intervale kohore me diell, por kryesisht pa reshje atmosferike. Do të fryjnë erëra mjaft të freskëta nga verilindja, ndërsa temperaturat maksimale pritet të luhaten nga 15 deri në 19 gradë Celsius.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosoven Lindore nesër pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të herëpashershme lokale. Erërat do të jenë të freskëta nga verilindja të cilat në disa vise kryesisht malore mund të jenë të fuqishme. Rrallë në disa vise priten riga lokale shiu.

Nga e mërkura edhe më ftohtë, me ulje të mëtutjeshme të temperaturave. Po ashtu pritet të ketë shtim të vranësirave me riga lokale shiu, ndërsa në viset e marta malore priten fjolla dëbore.
Netëve dhe mëngjeseve të hershme pritet të ketë brymë në rajonet ku gjatë natës ka kthjellime. Në viset mesdhetare pritet mot më i këndshëm dhe kryesisht stabil.

Të ngajshme

Vazhdon bastisja e policisë argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestua dje

Hafize Elshani

“Kishte 3 mijë euro në çantë, i tha ik, ajo rezistoi…”, deklarohet vjehrri i Liridona Murselit

Hafize Elshani

Ekskluzive: Bujar Basha në muajin shtator doli nga burgu, i dënuar me 35 vjet burgim për katër grabitje

Hafize Elshani