Telenews

Mrekullia vetë, Ana Dërmaku sjell këngën e titulluar – Lazdrane (VIDEO)

Në botën e muzikës shqiptare ka dalë në dritë një talent i ri, një vajzë e vogël me ëndrrën e madhe për të bërë histori. Emri i saj është Ana Dërmaku, dhe ajo ka publikuar së fundmi këngën e saj të parë, “Lazdrane”, duke mahnitur publikun me zërin dhe aftësitë e saj muzikore.

Ana është vetëm 8 vjeçe, por pasioni i saj për muzikën është i jashtëzakonshëm. Që nga një moshë e re, ajo ka treguar një talent të veçantë për këndimin dhe interpretimin, duke marrë pjesë në aktivitete të ndryshme muzikore. Me mbështetjen e prindërve të saj dhe të dashamirësve të muzikës, ajo ka pasur mundësinë të zhvillojë aftësitë e saj dhe të përfshihet në projektin e parë muzikor i cili ka dalë fantastik.

Kënga “Lazdrane” është një krijim i veçantë që pasqyron emocionet dhe ndjenjat e saj të sinqerta. Teksti dhe melodia janë të mbushura me energji dhe optimizëm, duke treguar qartësisht përkushtimin dhe pasionin e saj për muzikën.

Reagimet nga publiku dhe kritikët kanë qenë jashtëzakonisht pozitive. Shumë njerëz kanë vlerësuar talentin e saj të rrallë dhe kanë shprehur mbështetjen për karrierën e saj muzikore. “Lazdrane” është bërë një hit në shkollën e saj dhe më gjerë, duke e vendosur Anës në hartën e talenteve të rinj të muzikës shqiptare.

Ana është një shembull frymëzues për të gjithë fëmijët dhe të rinjtë që ndjekin ëndrrat e tyre. Kënga e saj e parë është një dëshmi e talentit dhe përkushtimit të saj, dhe ne mezi presim të shohim çfarë do të sjellë e ardhmja për këtë yll të ri në ngjitje.

Le t’i japim të gjithë mbështetjen tonë dhe t’i urojmë suksese të mëtejshme në karrierën e saj muzikore. /Telenews.al/

Të ngajshme

Dhurata Dora, këngëtarja e vetme shqiptare, që performon në mesin 200 yjeve botërore në Rumani

Erzana Fazliu

Fejohet ish konkurenti i Përputhen

Erzana Fazliu

Melinda Ademi shkëlqen në fotografi të reja: Tregon format fantastike të trupit✨

Erzana Fazliu