Telenews

MUNISHI ME KËTË ANKESË, PAS BARAZIMIT ME MALISHEVËN

Gjilani ka barazuar me Malishevën 0-0, në kuadër të javës së 26-të në Superligën e Kosovës.
Pas ndeshjes ka folur trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi, i cili është ankuar për orarin e ngjeshur të ndeshjeve.
Ai theksoi se orari i ngjeshur që është në Superligën e Kosovës, nuk është as në Premier League.
“Kjo është ndeshja e pestë qe ne luajmë brenda 13 ditësh, kjo as në Premier League nuk ndodhë, është e vështirë të luhet në këtë stadium”, u shpreh Munishi.
“Normalisht që pengon lodhja, kemi luajtur të shtunën në vend të luajm të dielën, ose të hënën, po e them edhe njëherë nuk ndodh as në Premier League, as te Manchester City dhe Liverpooli”.
Gjilani me këtë barazim mbetet në pozitën e dytë me 49 pikë, dy më pak se Ballkani që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Të ngajshme

KV Fushë Kosova fiton ndeshjen kontrolluese në Durrës

KushtrimGuraj

Dramë në fund, Shqipëria mposhtet nga Izraeli

KushtrimGuraj

Giresse: Nuk e merituam humbjen

KushtrimGuraj