Telenews

MURIQI SHËNON GOL DHE I’A SIGURON MALLORCAS TRE PIKË NDAJ ATLETICO MADRIDIT (VIDEO)

Mallorca ka shënuar fitore tejet të rëndësishme ndaj Atletico Madridit në luftën për mbijetesë.
Kjo ndeshje ishte e vlefshme për javën e 31-të, në të cilën golin e vetëm e shënoi futbollisti i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi.
Atletico Madridi dominoi pjesën më të madhe të lojës, por që nuk ia arriti të gjejë golin, pavarësisht tentimeve ndaj portës së Mallorcas.
Muriqi e shënoi golin e vetëm nga penalltia, në minutën e 69-të.
Mallorca pas fitores largohet përkohësisht nga zona e rrezikshme, ku kalon në pozitën e 17-të, me 29 pikë, pas 31 ndeshjeve.
https://twitter.com/ndl00/status/1512818388845965316?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1512818388845965316%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fklankosova.tv%2Fmuriqi-shenon-ndaj-atletico-madridit-video%2F

Të ngajshme

Ferizaj pretendon se futbollistët e Lirisë luajtën pa kontrata, bën ankesë për ta fituar ndeshjen me rezultat zyrtar

Donat Hashani

Kurti në stadiumin “Fadil Vokrri” duke parë futboll, shtyn takimin me Escobar’in dhe Lajçak’un

Flaka Ajeti

Plisat hedhin fishekzjarre në fushë (VIDEO)

Donat Hashani