Telenews

MUSLIU I DREJTOHET HAXHIUT: PËR TI TAKUAR THAÇIN E VESELIN, FILLIMISHT DUHET T’JU KËRKOSH FALJE

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka kritikuar ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiun, me rastin e njoftimit të saj se këtë të marte ajo udhëton drejt Hagës, për të vizituar ish-krerët e UÇK-së.
Musliu përmes një reagimi në facebook, shkruan se Haxhiu fillimisht duhet të kërkojë falje meqë ish-presidentin Thaçi dhe ish-kryeparlamentarin Veseli, dikur i quajti kriminelë.
Postimi i saj në Facebook:

”Albulena Haxhiu para se të niset në Hagë do të duhej fillimisht ti kërkonte publikish falje Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit që i quajti kriminel. Nëse nuk kërkon falje publike kërkesa për ti takuar liderët e UÇK-së është e pakuptimit dhe e padrejtë”.

Të ngajshme

Çfarë thonë serbët dhe shqiptarët në Mitrovicë për takimin e Ohrit

Donat Hashani

Shkëlzen Gashi: Nëse Kurti e bën Asociacionin, ka me i gjujtë gaz edhe në shtëpinë e tij në Taslixhe

Donat Hashani

Haziri: 2023-ta me marrëveshje të përkohshme dhe me krijim të Zajednicës plus

Donat Hashani